_
Kompenzátor Merus Static Var (SVC), další součást rodiny Mercus FACTS, je postaven na osvědčené tyristorové technologii. Moderní zařízení Merus power je kompaktní a poskytuje vynikající výkon ve srovnání s jinými dostupnými řešeními na trhu.
Kompenzace rychlého jalového výkonu s technologií Merus Power SVC zajišťuje efektivní regulaci fliker efektu a regulaci napětí v ocelárenském průmyslu s elektrickými obloukovými pecemi (EAF), v těžebních zařízeních s navíjecími zařízeními, rypadly, drtiče a brusky nebo pro zvýšení přenosové kapacity a dosažení účiníku.
Funkce a výhody pro zákazníka
Klíčové funkce
Výhody pro zákazníky
Aplikace
Kompenzátor Merus Static Var (SVC) lze flexibilně využít při kompenzování jalového výkonu a pasivních harmonických filtracích. Merus SVC lze připojit na napěťové úrovně od 3,3 kV až po 38,5 kV. Rozsah kompenzace jalového výkonu se pohybuje od 4 MVAr do 250 MVAr.
Oblasti použití
Vlastnosti produktu
Inovativní design a spolehlivost
Srdcem SVC je tyristorový ventil Merus, používaný v TCR a TSC pro dynamické řízení jalového výkonu. Tyristorový ventil Merus byl vyvinut tak, aby splňoval nejvyšší požadavky na kompaktnost, výkon a spolehlivost v náročných průmyslových podmínkách. Díky nejmodernější kompozitní konstrukci je ventil dostatečně kompaktní, aby mohl být instalován i do standardního kontejneru pro námořní přepravu, což umožňuje přemístitelné návrhy SVC.
Redundantní a modulární provedení
Systém SVC může být vybudován pro všechny úrovně středního napětí od 3,3 kV až do 38,5 kV. Výkon se pohybuje od 4 MVAr do 250 MVAr. Zařízení mohou být připojena paralelně pro vyšší celkový výstup a přidanou redundanci. Každý systém SVC je šitý na míru tak, aby odpovídaly úrovni a zátěžových parametrů poruchách sítě.
Účinnost s osvědčenými řídicími algoritmy
Strategie řízení s otevřenou a uzavřenou smyčkou umožňují účinné zmírnění flikrů, řízení jalového výkonu, řízení účiníku a zmírnění harmonických. Tyristorové ventily v SVC jsou vybaveny systémem Merus Control & Protection, který využívá osvědčené řídicí algoritmy.
Kontrola a monitorování
SVC lze monitorovat a ovládat na dálku nebo na pracovních stanicích na místě pomocí pokročilého a snadného uživatelského rozhraní s 19 ”dotykovou obrazovkou. Komunikace pomocí optických vláken umožňuje přenos signálu na velké vzdálenosti.
Jak Merus SVC funguje
Napětí může být řízeno řízením jalového výkonu proudícího v systému. Jalový výkon může být spotřebován s indukční reaktancí (reaktory) a vyroben s kapacitní reaktancí (kondenzátory). SVC lze chápat jako nastavitelnou impedanci, která poskytuje jalový výkon úměrně napájecímu napětí systému. Impedance SVC může být modifikována kombinací adekvátního množství indukční a kapacitní reaktance. Induktanci zajišťují tyristorem řízené reaktory (TCR) s použitím tyristorových ventilů Merus, zatímco kapacitní část je tvořena pevnými kondenzátorovými bankami.
Pokud indukční část pracuje s maximálním proudem, je výstupní jalový výkon SVC nulový nebo induktivní, čímž se sníží napětí připojovacího bodu. Když je proud indukční části nulový, systém SVC s maximálním kapacitním výkonem táhne napětí připojovacího bodu nahoru. Kondenzátorové banky také fungují jako pasivní harmonické filtry, jemně vyladěné pro snížení harmonických generovaných tyristory TCR a zátěží. U tyristorů s komutovanými čárami je doba reakce SVC typicky polovina síťového cyklu.
Řešení Merus SVC jsou vždy přizpůsobena specifickým potřebám každého zákazníka. V příloze jsou některé příklady specifikací Merus SVC.